Input:

255/1992 Sb., Nařízení vlády České republiky o platových poměrech příslušníků Sboru požární ochrany České republiky, platné do 9.5.1994 Archiv

č. 255/1992 Sb., Nařízení vlády České republiky o platových poměrech příslušníků Sboru požární ochrany České republiky, platné do 9.5.1994
NAŘÍZENÍ VLÁDY
České republiky
ze dne 22. dubna 1992
o platových poměrech příslušníků Sboru požární ochrany České republiky
Vláda České republiky nařizuje podle § 23 odst. 1 písm. a) až e) zákona č. 143/1992 Sb., o platu a odměně za pracovní pohotovost v rozpočtových a některých dalších organizacích a orgánech (dále jen „zákon”):
§ 1
Rozsah působnosti
(1)  Toto nařízení stanoví pro zaměstnance uvedené v odstavci 2
a)  katalog prací a kvalifikační předpoklady, způsob zařazování do platových tříd, stupnici platových tarifů a způsob jejich určení,
b)  příplatky za vedení,
c)  hodnostní příplatky,
d)  podmínky pro poskytování a výši zvláštního příplatku a osobního příplatku a jeho maximální výši,
e)  podmínky pro poskytování odměn.
(2)  Toto nařízení se vztahuje na zaměstnance, kteří jsou příslušníky Sboru požární ochrany České republiky v pracovním poměru k zaměstnavateli, kterým je ministerstvo vnitra České republiky, Magistrátní úřad hlavního města Prahy, okresní úřad nebo obec a jimi zřízené organizace (dále jen „zaměstnavatel”).
§ 2
Platové třídy a platové stupně
(1)  Zaměstnanec se zařadí na základě druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě1) a v jeho rámci na něm požadovaných nejnáročnějších prací (dále jen „sjednaný druh práce”) a plnění kvalifikačních předpokladů, případně požadavků (ů 3) do platové třídy podle katalogu prací uvedeného v příloze č. 1, která je součástí tohoto nařízení (dále jen „katalog”).
(2)  Náčelník nebo velitel se zařadí do platové třídy, ve které jsou v katalogu zařazeny nejnáročnější práce jemu podřízených zaměstnanců nebo nejnáročnější práce jím vykonávané.
(3)  Zaměstnanec se zařadí do jednoho z deseti platových stupňů v závislosti na délce praxe započtené zaměstnavatelem podle § 5. Zaměstnavatel může vnitřním platovým předpisem (dále jen „vnitřní předpis”) stanovit pravidla pro postup zaměstnanců do vyššího platové stupně podle hodnocení jejich pracovních výsledků a způsob a podmínky tohoto hodnocení.
§ 3
Kvalifikační předpoklady a požadavky
(1)  Kvalifikační předpoklad stupně vzdělání potřebného pro výkon prací zařazených do jednotlivých platových tříd, je uveden v katalogu.
(2)  Zaměstnavatel může vnitřním předpisem stanovit
a)  požadavek2) zaměření nebo oboru vzdělání, potřebného pro výkon některých prací, pokud pro výkon stejných prací nestanoví kvalifikační předpoklad zaměření nebo oboru vzdělání zvláštní předpis,3)
b)  požadavky2) pro řádný výkon některých prací, pokud pro výkon stejných prací nestanoví další kvalifikační předpoklady, než je zaměření nebo obor vzdělání, zvláštní předpis.3)
§ 4
Zařazení zaměstnance do platové třídy
(1)  Zaměstnance zařadí zaměstnavatel do té platové třídy, ve které je v katalogu zařazena nejnáročnější práce, jejíž výkon zaměstnavatel na zaměstnanci požaduje. Pokud není tato práce v katalogu uvedena, zařadí zaměstnavatel zaměstnance do platové třídy, ve které jsou v katalogu zahrnuty příklady prací porovnatelné s ní z hlediska